субота, 13 травня 2017 р.

       ТАЛАНОВИТА І СПОРТИВНА МОЛОДЬ-НАШЕ МАЙБУТНЄ

   

  13 травня в Балабинському НВК "Престиж" відбулася церемонія нагородження талановитих учнів гімназії. Це ті діти, які впродовж навчального року брали участь у різноманітних предметних, спортивних, танцювальних конкурсах і показали хороші результати. На лінійці було вручено понад 250 грамот, сертифікатів і дипломів, а також подарунків від оргкомітетів.

   Багато учнів отримали по кілька нагород, взявши участь в кількох конкурсах. Це свідчить про те, що учні Балабинської школи з великим бажанням і зацікавленням буруть участь в змаганнях, цікавляться навчанням і спортом. Отже, такі конкурси потрібні для школярів, бо спонукають їх до гарного навчання, творчості та заняття активним відпочинком.
   Наші діти-це наша гордість. Впевнена, що кожен з цих учнів буде прагнути до навчання та обов`язково досягне поставлених цілей.


   Також сертифікати отримали вчителі, які організували учнів взяти участь у конкурсах та іграх. Найбільше відзнак отримала вчитель фізики Касьянова Олена Юріївна.


Наші випускники активно брали участь в конкурсах та іграх і теж не залишились без нагород.




вівторок, 2 травня 2017 р.




4 століття репресій. Як українську мову намагались вбити 134 рази

 Українська мова за 4 останні століття пережила безліч придушень, тому і не стала загальновживаною і загальнонародною
 Понад 4 століття в українців намагалися відібрати мову: законами, анафемами, указами, державними актами. 
 Документи, які зараз є у вільному доступі, а також історичні довідки засвідчують нищення української мови ще з далекого минулого.  А також - той факт, що вона за свою історію пережила дуже багато актів лінгвоциду (свідомого нищення мови як головної ознаки етносу).
 Для порівняння: історія фіксує небагато проявів лінгвоциду на планеті: згадується у цьому зв'язку окупована Каталонія і заборона режимом Франко каталонської мови, лінгвоцид щодо української мови в Російській імперії та Радянському Союзі й лінгвоцид удегейської мови в СРСР.
В одному матеріалі непросто розглянути майже півтори сотні (в історичних довідниках найчастіше зустрічається число 134) задокументованих актів придушення української мови. Проте кожне століття свідомого нищення мови має свої особливості, зупинимося на них.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...