четвер, 24 листопада 2016 р.


В ногу з часом


23 листопада 2016 року в Балабинському НВК "Престиж" відбувся обласний семінар для директорів та управлінців. Традиційно вчителі школи (Пересунько Т.М., Шевченко Т,М., Касьянова О.Ю.) показали майстер-класи з використанням новітніх технологій в навчанні, підтвердивши свій високий клас та статус Балабинської гімназії як одного з найкращих навчальних закладів в області. Також вчителі Пересунько Т.М., (вчитель української мови і літератури) та Шевченко Т,М., (вчитель математики) провели бінарний урок в 6-А класі з української літератури і математики на тему "Тарас Шевченко і математика".


Гості семінару залишили позитивні та теплі відгуки про наш навчальний заклад. А також відзначили величезну роботу, яку проробив педагогічний колектив та адміністрація школи щодо впровадження сучасних інформаційних технологій в процес навчання. Також на захід завітав селищний голова Сосуновський В.С., який звернувся з привітальними словами та розповів про роботу, яка ведеться селищною радою щодо забезпечення школи комп`ютерними засобами навчання. Присутні гості відзначили небайдужість та зацікавлення селищного голови потребами гімназії. Бо тільки там, де місцева влада щиро переймається проблемами навчального закладу і вкладає в його розвиток кошти, може бути позитивний і високий результат, який працює на благо школи і селища.
Життя не стоїть на місці, швидко змінюючись. Сучасна освіта теж виходить на новий якісний рівень, де володіння новітніми комп`ютерними технологіями виходить чи не на перший план. Тому сучасний урок-це не просто традиційний набір методів і засобів навчання, а й уміння педагога йти в ногу з часом, володіючи нестандартними та новітніми методами, умінням цікаво подати навчальний матеріал та спонукати учнів до пошуку потрібної інформації.
Показані в рамках семінару уроки довели, що педагоги володіють сучасними технологіями, тим самим формуючи в школярів бажання вчитися та отримувати якісні знання.




ФОТОГАЛЕРЕЯ БІНАРНОГО УРОКУ








вівторок, 8 листопада 2016 р.

9 листопада — День української писемності та мови


   День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
 За православним календарем —це день  вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
  Чернецтво Нестор прийняв у 17-річному віці, пізніше висвячений в сан диякона. Він був книжником з широким історичним світоглядом і великим літературним хистом. Автор двох відомих творів – «Житіє Бориса і Гліба» та «Житіє Феодосія Печерського», складених у кінці ХІ ст. або на початку ХІІ ст.
  Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі. Він переробив зведення Никона (1073) та Іоанна (1093), опрацював низку нових усних і письмових джерел, довів розповідь до 1113 року, надав їй літературної форми. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ».
  Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».
  Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...